2015/04/14

RSPO - olej palmowy

Certyfikacja na zgodność ze standardem łańcucha dostaw RSPO została stworzona w celu zapewnienia, iż łańcuch dostaw jest identyfikowalny, w odniesieniu do przedstawianego dowodu w postaci zrównoważonego rozwoju.
1. Pełna tożsamość produktu (Identity Preserved) - hard IP
Model łańcucha dostaw zapewnia, iż certyfikowane na RSPO produkty z oleju palmowego, dostarczone do odbiorcy są na tyle łatwe do zidentyfikowania, iż jesteśmy w stanie wskazać pochodzenie produktu co do pojedynczej wytwórni tak jak i jej podstawę dostawy oraz możemy udowodnić, iż są one odizolowane od wszystkich innych źródeł oleju palmowego poprzez łańcuch dostaw.
2. Segregacja (Segregation)
Model łańcucha zapewnia, iż produkty z oleju palmowego dostarczone do odbiorcy pochodzą tylko z certyfikowanych źródeł RSPO. To zaś pozwala mieszać certyfikowany na RSPO olej palmowyz różnymi źródłami pochodzenia.
3. Bilans Masy (Mass Balance)
Model łańcucha dostaw administracyjnie kontroluje handel certyfikowanym w RSPO produktem w całym łańcuchu dostaw. System bilansu masy pozwala na mieszanie certyfikowanych i nie certyfikowanych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw, zapewniając, iż wejściowe ilości jednostek są kontrolowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz